LiseHack Resmen Başladı

DMG Akademi tarafından düzenlenen Liseler Arası Hackathon projesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Din Öğrenimi Genel Müdürlüğünün oluru ile resmen başladı.

Ankara’daki İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenmesi planlanan Hackathon, geçtiğimiz günlerde proje detayları tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü makam onayına sunulmuştu. Genel Müdür Nazif Yılmaz tarafından olur alan etkinlik, projenin duyurulması, afiş ve şartnamelerin liselere ulaştırılması hususunda Ankara Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletildi. 
Proje İçin Resmen Harekete Geçildi
Resmi yazıda belirtilene göre, öğrencilerin edebiyat, resim ve dijital içerik başlıklarında tasarım becerileri ile yetkinlik ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmayı, kendilerini rekabet ortamında daha iyi tanımalarını sağlamayı, üretim deneyimlerini geliştirmeyi amaçlayan proje resmen başlamış oldu. 
Yılmaz, proje hakkında “İmam Hatip Liselerimizde çok farklı alanlarda program uyguluyor öğrenme gelişim süreçlerini destekleyoruz. Lisehack projesinin de öğrencilerimize katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.
Başvuruların tamamlanmasının ardından Hackathon, 30 Ocak-1 Şubat günlerinde gerçekleştirilecek.